Історія закладу освіти

До Великої Вітчизняної війни в с.Новий Шлях школи, навіть початкової, не було. Всі учні від першого класу і далі ходили до школи в с. Чемер. Своя школа, спочатку початкова, з'явилася після Перемоги в 1945 році. Першими вчителями в ній стали Тищенко-Сава Павлович та Євдокія Павлівна. Ця школа розміщалась у великій кімнаті будинку Дорошенка Івана, який після розкуркулення став належати сільській Раді. Так було аж до 1958 року, коли в селі відкрила двері нова, на той час прекрасна школа з великими, світлими класними кімнатами, просторим коридором, приміщеннями для зберігання навчальних посібників та роздягалкою. Учні середніх та старших класів продовжували навчання в школі с. Чемер.

/Files/images/ст шк.jpg

Першою завідуючою нової Чемерської початкової школи/так вона тоді називалась, так як була дочірньою Чемерської середньої школи / стала Марія Наумівна Неділько. Поруч з нею працював син Дорошенка І. П. , вчитель Дорошенко Михайло Іванович, який очолив школу після виходу Неділько М. Н. на пенсію в 1965 році і працював завідуючим до 1985 року. Його загальний педагогічний стаж становив 42 роки і це при тому, що Дорошенко М. І. був інвалідом Великої Вітчизняної війни II групи, мав тяжке поранення в праве передпліччя через що права рука була практично бездіяльна і він все життя писав і робив лівою.

/Files/images/силіч.jpg

За ініціативи директора господарства «Чайка» Сіліча А.І.(коли учні , які підвозились до Чемерської школи, не розміщувались в 2 автобуси) в селі була збудована нова двоповерхова школа. Будівництво тривало 18 місяців.

1 вересня 1989 року поріг нової школи переступили 137 учнів.

/Files/images/1 кл 1989.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 962

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.